sp11

Czy gdzietamek to jest zwierzę? Czy lepieje lubią jeże?- IX edycja MST za nami

mstMiędzyszkolne Spotkania Twórcze to jedna z najbardziej kolorowych, energetycznych i zaskakujących imprez w naszym mieście. Podczas IX już edycji uczniowie mogli wykazać się rozwijaną od lat kreatywnością i pochwalić poza schematycznym myśleniem, a nauczyciele twórczo odkrywali zasoby i sprawdzali jak działa umysł kreatywny...

 


"Czy gdzietamek to jest zwierzę? Czy lepieje lubią jeże? Czy to małe zwinne bystre? Czy języki zna ogniste? Czy wspomnieniem może być? Czy w kapsule może tkwić?" - radosna twórczość uczestników kolejnej edycji Międzyszkolnych Spotkań Twórczych jak co roku zaskakuje i budzi podziw. Autorami zacytowanego okrzyku są uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6, którzy razem z reprezentantami innych przedszkoli i szkół, w tym po raz pierwszy gimnazjów,  uczestniczyli w zmaganiach drużynowych zaplanowanych przez równie kreatywnych organizatorów - nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Gdzietamki i lepieje z chińską encyklopedią w kapsule czasu". Pierwszego dnia maluchy i ich starsi koledzy prezentowali okrzyki, piosenki, hasła, układali opowiadania i budowali wymyślony świat za 1000 lat. Do historii przejdą takie hasła jak: "Gdzie dwie baby, tam jeden chłop" lub "Lepiej dobre jabłko zjeść niż batonów sześć". Zachwyt wzbudziła też wizja jednego ze światów przyszłości, w którym znalazła sie wspaniała machina, która w kilka minut zamieniała złe humory w dobre.

 


Drugiego dnia odbyły sie warsztaty dla nauczycieli zorganizowane przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku. Podczas warsztatów "Ja i inni. Twórcze odkrywanie zasobów", które poprowadziła Agnieszka Piasecka, uczestnicy mogli m.in. poczuć się jak detektyw, badając odciski palców, profil osoby i odszyfrowując informacje. Na drugich warsztatach prowadzonych przez Ewę Borgosz nauczyciele dowiedzieli się, jak uczy się mózg oraz co wpływa na zwiększenie naszej kreatywności.  

 


Międzyszkolne Spotkania Twórcze organizowane są w ramach realizowanego od ponad 10 lat, współfinansowanego przez Urząd Miasta Płocka, projektu Szkoła Wspierająca Uzdolnienia.